Vánoční jarmark v obci Terezín-České Kopisty

  • od

Dne 18. 12. 2010 mezi 11:00 a 15:00 uspořádalo o.s. Camphill České Kopisty v obci Terezín-České Kopisty tradiční Vánoční jarmark.

V dopoledních hodinách vystoupili žáci místní základní školy, kteří zazpívali vánoční koledy a přednesli hezké básně. V poledne se odehrálo zpívání vánočních písní s estrádou v podání obyvatel Camphillu. Posluchači s skvěle bavili. Bezesporu vrcholem připraveného programu byl koncert Oldřicha Janoty a jeho malé kapely, intimní mnohojazyčná básnická zpověď.

Přestože slibovaný Sváťa se svým dividlem nakonec nedorazil, přítomné děti z toho nebyly
smutné – pohltily je tvořivé dílničky, např. zdobení perníčků, hraní s mědí (kovotepecká dílna), výroba vánočních ozdob a přáníček.

Návštěvníci si mohli prohlédnout areál Camphillu a koupit malý dárek pro své blízké, ale také ochutnat něco z připraveného pohoštění. K zakoupení byly nejen výrobky camphillských tvůrčích dílen – keramika, mýdla, tkané koberce, tašky, batikovaná trika, korálky. Mnozí příchozí si domů odnesli také na knihy, přírodní kosmetiku od fy Weleda, ručně šité panenky, hedvábné obrázky, svíčky, pletené čepice…

Jarmark se odehrával v kulturním sálu v Camphillu. Občanské sdružení by chtělo v budoucnu zrekonstruovat tuto budovu v opravdové místní kulturní centrum a akce jako tato k tomu rozhodně přispějí.