Vánoční trhy v Německu

Přehled vánočních trhů v Německu.

Vánoční trhy v Bayreuthu

Termín: 27. 11. – 23. 12. 2009.
Koná se v centru města před špitálským kostelem na hlavním náměstí. Každoročně je zahajován nádhernou slavností za doprovodu lampionového průvodu z Graserovy školy, za sborového zpěvu z Luitpoldovy školy a školy z Herzoghöhe. To vše doplňuje sbor žesťových nástrojů z Městské hudební školy.

Vánoční trhy ve Füssenu

Termín: 4. 12. – 8. 12./ 11. 12.- 13. 12. 2009
Vánoční trhy ve Füssenu se konají na náměstí Kaiser-Maximilian-Platz vyzdobeném vánočními ozdobami. Na místě můžete ochutnat rozmanité vánoční dobroty, obdivovat umění allgäuských řemeslníků i originální nápady na dárky. Füssenský vánoční trh zaujme díky vánočně nazdobeným a svátečně nasvíceným stánkům napodobujích styl středověkých füssenských fasád domů. Vyhlášení jsou místní kulinářské dobroty, punč a svařené víno.

Vánoční trhy v Norimberku

Termín: 27. 11. – 24. 12. 2009

Vánoční trhy v Norimberku patří k těm vyhlášeným. Konají se na náměstí Hauptmarkt, s kulisou kostela Panny Marie, s kašnou a s výhledem na gotický kostel sv. Sebalda v historickém jádru města. Nakoupit zde můžete u asi 180 stánků vyrobených ze dřeva a červeno-bílé látky, která tvoří střechy. Těšit se můžete na norimberské perníčky a biskupské chlebíčky, sladkosti, hračky, vánoční ozdoby a umělecké předměty. Vhod řijde i svařené víno a opékané klobásy. Zajímavým zpestřením je procházka po vánočním trhu partnerských měst, kde si můžete zakoupit díla uměleckých řemeslníků ze zemí jako Nikaragua, Čína, Skotsko nebo Ukrajina. Na své si přijdou i děti, pro které je připravený kulturní program v domě zvaném Sternenhaus nebo projížďka historickým poštovním vozem taženým koňmi. Norimberský vánoční trh zvaný „Christkindlesmarkt“ patří k nejstarším vánočním trhům v celém Německu.

Vánoční trhy na ostrově Fraueninsel

Termín: 27. – 29. 11. a 4. – 6. 12. 2009
Romantické vánoční trhy na ostrově Fraueninsel. Kromě vánočního trhu, nejrůznějších dobrot, sladkostí, bavorských klobás a svařeného vína či punče se můžete těšit na speciálity od místních rybářů. Ve vánoční atmosféře se na vás těší více než 80 trhovců s výrobky uměleckých řemesel, dřevořezbou a spoustou krásných dárků. Milovníci hudby si nesmí nechat ujít alpské adventní zpěvy, o které se postarají známé pěvecké a hudební skupiny z Bavorska a Rakouska. Nechybí ani klasický adventní koncert s velkým sborem, orchestrem a sólisty.

Vánoční trhy v Regensburgu

Termín: 26. 11. – 23. 12. 2009

Regensburský vánoční trh
Denně od 10.00 do 20.00 hod. Zdejší speciality se neomezují jen na kulinářskou a kulturní oblast, ale představují také díla uměleckých řemesel. Návštěvníci zde mohou vidět výrobu svíček, keramických hrnců a foukání skla. V široké nabídce najdete vše od adventních kalendářů až po vánoční panáčky vyrobené ze sušených švestek.

Lukréciin trh na náměstí Haidplatz a Kohlenmarkt
Denně od 11.00 do 19.30 hod. Vánoční trh uměleckých řemeslníků nabízí keramiku, sklo, textilie a dřevo, drahé i obyčejné kovy, kůže, vosk a papír – to vše se používá k výrobě originálních dárků s vysokou uměleckou hodnotou.

Romantický vánoční trh na zámků Thurnů a Taxisů z Regensburgu
Po – so 12.00 – 22.00 hod., Ne 10.00 – 23.00 hod. Vánočně vyzdobená a vánočně osvětlená vesnička se nachází v závětří impozantní zámecké fasády. Z jejího středu ční nádherně ozdobený vánoční strom. Své tradiční umění zde předvádějí nejrůznější řemeslníci – košíkáři, výrobci pletených košťat, kováři, řezbáři, sedláři, hrnčíři, výrobci svíček a další. V uličkách mezi stánky se můžete zahřát u ohýnků.

Vánoční trh v Pasově

Termín: 27.11. – 23.12.2009
Otevírací doba:
po – čt: 10.00 – 20.00 hod
pá – so: 10.00 – 21.00 hod
neděle: 11.30 – 20.00 hod.

Uprostřed historického jádra města, před kulisou chrámu sv. Štěpána, se koná vánoční trh nabízející 67 vánočně vyzdobených stáncků s uměleckými řemesly a příprava regionálních specialit. Městem prochází průvod směřující k jesličkám. V dómu se každou středu a sobotu ve 12 hod. koná varhanní koncert hraný na největších varhanách na světě.

Trh tiché noci v Ruhpoldingu

Termín: Vánoční trh v Ruhpoldingu „Trh tiché noci“ (Rauhnachts-Markt): 27. – 29. 12.2009
Trh dítěte Štěstěny (Glückskindlmarkt): 30. 12. 2009
Otevírací doba: 14.00 – 20.00 hod., neděle 14.00 – 21.00 hod.

Lázeňský park se promění v poklidný svět tiché noci, ve kterém místní řemeslníci a sedláci prezentují své výrobky. Chybět nemohou ani klasické dobroty jako klobásy pečené na domácím sádle a svařené víno. Ožívají zde staré zvyky a obyčeje, o hudební doprovod se starají místní skupiny.

Vánoční trhy v Landshutu

Termín: 27. 11. – 23. 12. 2009
Před kostelem sv. Jodoka v Landshutu se každoročně odehrává pohádka Vánoc. Stánky lákající svou rozmanitou nabídkou, umělecká díla i klasické vánoční ozdoby a dárky. Vzduchem se line vůně perníčků a svařeného vína, to vše na podkresluje vánoční hudba.

Vánoční trhy v Bad Tölz

Termín: 28. 11. – 24. 12. 2009, otevírací doba: 11:00 – 19:00 hod.
Nádherně rozsvícená ulice Marktstraße, pečená jablka, cukroví ve tvaru stromečku, všude to voní skořicí a pečenými kaštany vzduchem se nese nádherná hudba k rozjímání. U Mariánské kašny se dokola točí parní kolotoč navozující příjemně nostalgickou předvánoční atmosféru. U více než 50 vánočně ozdobených dřevěných stánků na vás budou čekat řezbáři a další řemeslníci s nabídkou svých uměleckých děl: vyřezávanými předměty ze dřeva a rohu, jemné práce dráteníků, bavorské hudební nástroje, křehké porcelánové panenky a pestrou keramiku, vánočníni andílky a ozdobami na stromeček. Na vlastní oči můžete sledovat, jak se peče tradiční koláč ve tvaru stromečku nebo jak se vyrábějí čokoládoví Mikulášové. Na konci ulice Marktstraße je umístěné jeviště, ze kterého denně od 17 hod. zaznívají sváteční písně.

Vánoční trhy v Ingolstadtu

Termín: 26. 11. – 23. 12. 2009
Otevírací doba:
pátek až sobota 9:30 – 22:00 hod.
neděle až čtvrtek 9:30 – 20:00 hod.

Ingolstadtský vánoční trh se koná v historickém Starém městě. Neodmyslitelně k němu patří vůně čerstvě pečených jablek a svařeného vína. V krásných prostorách Nového zámku se v průběhu čtyř adventních víkendů (od čtvrtka do neděle) prezentuje „Zámecká vánoční noc v Ingolstadtu“. Regionální vystavovatele nabízejí ručně vytvořené vánoční dekorace a malé ozdobné předměty. Završením návštěvy Ingolstadtu může být návštěva vánočně vyzdobené Ingolstadt Village. Idylická nákupní vesnička nabízí rozmanitou nabídku exkluzivních vánočních dárků – více než 85 exkluzivních designových značek jako Aigner, Bogner, CK Jeans, St. Emile, Rosenthal a Triumph s celoroční slevou až 60 %.

Vánoční trhy v Rosenheimu

Termín: 27. 11. 2009 – 24. 12. 2009
Historické fasády a nádherně vyzdobené výlohy se v období adventu rozzáří svátečním odleskem světel. Vánoční trh v srdci Rosenheimu nabízí širokou nabídku předalpských uměleckých řemesel a spoustu regionálních dobrot. Ujít si nenechte „Rosenheimské adventní zpěvy“ dne 20. 12. 2009, které vás naladí do pravé vánoční nálady. Vstupenky na lze pořídit od € 14,00.